Domnul Primar Mihai Chirica îi invită pe ieșeni, oriunde s-ar afla in lume, să viziteze puietul din teiul lui Eminescu plantat în Stadpark din Viena, lângă statuia lui Mihai Eminescu

Mesajul domnului Primar:

"Tocmai pentru că Iașul este ca un arbore falnic, cu rădăcini care cuprind cu sensibilitate inimile de ieșeni, oriunde s-ar afla în lume, vă împărtășim cu bucurie faptul că un puiet recoltat din teiul lui Eminescu a fost plantat, pe 21 octombrie 2017, în Stadtpark din Viena, lângă statuia lui Mihai Eminescu.

Vă invitam să îl vizitați și să transformați dorul de Iași în dorința de a vă întoarce, oricând, cu drag, acasă."