Invitatie pentru cetatenii din diaspora si familiile acestora din Iasi pentru a depune solicitari la Primaria Iasi

Începând cu data de 09.07.2020, invităm cetățenii din diaspora, sau familiile acestora rămase la Iași, să transmită solicitările pentru Primăria Municipiului Iași, urmând ca Biroul Diaspora să le centralizeze și să urmărească repartizarea solicitărilor către departamentele competente pentru soluționarea acestora.

Urnele în care puteți depune solicitările sunt amplasate la registratura Centrului de Informații pentru Cetățeni, la registratura DGEFPL, la sediul Direcției de Asistență Socială, al Direcției Locale  de Evidență a Persoanelor, al Stării Civile și al Centrelor de Cartier ale Primăriei Municipiului Iași.

Solicitărilor ieșenilor din diaspora  vor putea fi transmise și pe adresa diaspora@primaria-iasi.ro și pe rețelele sociale ale PMI.

Vă mulțumim!

Iașul este ACASĂ!