Campanie de colectare şi donaţie a echipamentelor IT

ECOTIC, cu sprijinul APDETIC şi Rotary Club Bucureşti Continental, a lansat o campanie de colectare şi ulterior donaţii de echipamente IT. Campania se desfăşoară până pe 30 iulie 2017 şi se adresează tuturor celor care doresc să predea echipamente IT.

Toate laptopurile, unităţile şi monitoarele colectate vor merge pe fluxul de recondiţionare al partenerilor ECOTIC şi ulterior vor fi donate, la nivel naţional, către şcoli care nu deţin, în acest moment, astfel de echipamente. Campania funcţionează în trei paşi simpli. În primul rând, companiile care se înscriu în campanie vor primi documentele necesare scoaterii din gestiune a echipamentelor pe care le vor dona. În etapa a doua, echipamentele donate vor fi recondiţionate în condiţii corecte, pentru ca, în a treia fază, echipamentele gata de reutilizare să fie donate acolo unde este cea mai mare nevoie de ele.

Mai multe detalii despre campanie pot fi aflate pe www.ecotic.ro

The post Campanie de colectare şi donaţie a echipamentelor IT appeared first on Curierul de Iasi.