Arh. Carol Ross Barney este implicată activ, de peste 20 de ani, în Proiectul Chicago Riverwalk, care i-a adus și denumirea de “People’s Architect”, dar mai ales a schimbat atitudinea pe care oamenii o au față de râul care străbate orașul.

Vineri, 12 octombrie 2018, începând cu ora 11.00, în Sala Mare a Primăriei Municipiului Iași, ieşenii sunt invitați să cunoască povestea proiectului și mai ales cum a reușit arhitectul să rescrie istoria râului și a relației lui cu Orașul și Arhitectura.

Evenimentul este organizat de Primăria Municipiului Iași și Asociația ABplus Events.

The post Carol Ross Barney, autoarea celebrului proiect arhitectonic Chicago Riverwalk, invitată la Palatul Roznovanu appeared first on Curierul de Iasi.