Chioşcurile de pompe funebre au fost mutate din zona Baş Ceauş

După cum primarul Mihai Chirica a anunțat anul trecut, echipele Servicii Publice SA au dezafectat și ridicat, vineri, chioșcurile de pompe funebre din zona Baș Ceauș. Acțiunea va fi urmată de intervenția echipelor Salubris SA, care vor salubriza zona.

Firmele care utilizau chioșcurile respective își vor desfășura activitatea în condiții mai civilizate în Piața Doi Băieți. Zona astfel eliberată ar putea fi folosită pentru construirea unui viitor pasaj între str. A. Panu și cartierul Tătărași.

The post Chioşcurile de pompe funebre au fost mutate din zona Baş Ceauş appeared first on Curierul de Iasi.