Colindători de toate vârstele, în vizită la Primărie

Primăria Municipiului Iași și-a deschis din nou porțile pentru micii – dar nu numai – colindători ieșeni.

Luni, 18 decembrie, la Primărie au colindat, în ordine, membrii Grupului Coral Speranța de la Centrul Vovidenia, Grupului Vocal Senior și Clubului de pensionari Oancea-Tătărași, un grup de colindători coordonat de Cristian Prisecaru, elevi de la Școala „Ion Creangă”, studenți de la Universitatea de Arte „George Enescu”, elevii din două clase ale Școlii „George Călinescu” și din șase clase și grupe ale Școlii „Al. Vlahuță”, elevi ai Școlii „Titu Maiorescu”, Școlii „George Călinescu” și Colegiului Național, alți studenți de la Universitatea de Arte „George Enescu”, elevi ai Școlii Gimnaziale Hadîmbu și Cercetașii României „Sf. Anton” Iași.

În total au colindat 415 persoane, majoritatea copii.

Micuții au fost primiți de către primarul Mihai Chirica și viceprimarul Gabriel Harabagiu și au primit în dar colaci, fructe și dulciuri.

The post Colindători de toate vârstele, în vizită la Primărie appeared first on Curierul de Iasi.