Concert caritabil susţinut de Corul Academic Byzantion

Corul Academic Byzantion va susţine joi, 15 martie, ora 19.00, un concert caritabil de muzică psaltică la biserica “Sf. Iulian din Tars” (Complex Tudor Vladimirescu). Sub genericul “Postul Mare în vremea Sfântului Paisie de la Neamţ”, concertul va avea o durată de circa 90 de minute, repertoriul ales fiind compus din lucrări psaltice ale părinţilor nemţeni de la sf. sec. XVIII și înc. sec. XIX.

Evenimentul va fi dedicat Andreei Rodiana, o tânără talentată care a fost recent diagnosticată cu o tumoră malignă și care are nevoie de un tratament special la o clinică din străinătate.

The post Concert caritabil susţinut de Corul Academic Byzantion appeared first on Curierul de Iasi.