Începând cu data de luni, 16 aprilie, Primăria Municipiului Iaşi, prin Direcţia de Asistenţă Comunitară, continuă distribuirea de ajutoare sub formă de tichete valorice sociale, cu ocazia Sărbătorilor de Paşte, însă numai de la sediul din şos. Naţională, nr. 43 (Piramida lui Dubeț), în intervalul orar 8.30 – 15.30.

Beneficiarii acestor ajutoare sunt:

1. Pensionarii cu pensii cumulate până la 700 lei inclusiv (pensionari de drept şi pensionari pe caz de boală)

Condiţii de acordare:

• Cerere de solicitare cu semnătura beneficiarului
  • Domiciliul sau reşedinţa pe raza Municipiul Iaşi
  • Cupon pensie, buletin sau carte de identitate în original şi copie

Numărul beneficiarilor: 9.803 pensionari

1. Pensionarii cu handicap grav și accentuat, cu pensii până la 1000 lei inclusiv (pensionari de drept şi pensionari pe caz de boală)

Condiţii de acordare

• Cerere de solicitare cu semnătura beneficiarului
  • Domiciliul sau reşedinţa pe raza Municipiul Iaşi
  • Cupon pensie / indemnizaţie de handicap, buletin sau carte de identitate în original şi copie

Numărul beneficiarilor: 588 pensionari

Tichetele vor fi distribuite până pe 10 iulie. Până în prezent și-au ridicat tichetele social valorice un număr de 4.010 beneficiari.

The post Continuă distribuirea tichetelor sociale valorice acordate cu ocazia Sărbătorilor de Paşte appeared first on Curierul de Iasi.