Muzeul Municipal Iași invită publicul la cea mai importantă expoziție dedicată patrimoniului spiritual ieșean.

Sub titlul “Iaşi, oraş al spiritualităţii”, aceasta prezintă într-o manieră atractivă principalele monumente de cult din municipiul Iași, precum și o serie de surprize care urmează a fi descoperite de toţi cei prezenţi.
Vernisajul va avea loc joi, 18 aprilie 2019, orele 16:00, fiind prezentat de prof. univ. dr. Petronel Zahariuc.

The post Iaşul spiritual, reprezentat în cadrul unei expoziţii organizate la Muzeul Municipal appeared first on Curierul de Iasi.