Informații importante privind actele de identitate

Direcția Locală de Evidență a Persoanelor Iași a introdus o serie de modificări în privința regulamentelor de programare online legat de eliberarea unor documente.
Astfel, cetățenii români născuți în România vor depune cererea pentru eliberarea actului de identitate pe baza bonului de ordine și a programării online la Biroul nr. 1 şi Biroul nr. 2. Cetățenii români născuți în străinătate (altă ţară decât România) vor depune cererea pentru eliberarea actului de identitate pe baza bonurilor de ordine și a programării online la Biroul nr. 6.
Perioada disponibilă pentru programare este 13 ianuarie – 31 martie.

The post Informații importante privind actele de identitate appeared first on Curierul de Iasi.

Evenimente în Iași