Lucrări de modernizare a parcului Poştei din Podu Roş

Echipele Servicii Publice SA lucrează în această perioadă și la un proiect de modernizare și remodelare a parcului din zona Poștei din Podu Roș, loc intens frecventat de șahiști și nu numai.

Aleile pietonale vor fi redesenate, spațiile verzi vor fi modernizate, mobilierul urban, inclusiv mesele de șah, vor fi înlocuite cu altele noi, de calitate superioară, iar întreaga zonă va fi protejată de panouri fonoabsorbante, astfel încât momentele petrecute de ieșeni aici să fie cât mai plăcute.

În final acest parc va fi unul modern, civilizat și prietenos, așa cum au devenit și celelalte parcuri din oraș.

The post Lucrări de modernizare a parcului Poştei din Podu Roş appeared first on Curierul de Iasi.