În perioada 1 – 10 septembrie cele trei baze de agrement ale municipalității, Baza de agrement Ciric, Plaja Nicolina și Ștrandul Municipal, au avut încasări totale de aproape 23.000 de lei.

Din suma menționată, aproape jumătate a fost la baza Ciric. Foarte mulţi dintre ieșeni au optat pentru piscina mare, pentru care au cheltuit 3.600 de lei. Cea mai aglomerată zi a fost duminică, 3 septembrie.

Aproape 8.000 de lei au cheltuit ieșenii la Plaja Nicolina. Cei mai mulți au venit în primele zile ale lunii.

În perioada menționată ieșenii au plătit peste 4.000 de lei pentru a beneficia de serviciile oferite de Ștrandul Municipal, mulţi dintre ei preferând primul weekend al lunii.

The post Luna septembrie vine cu scăderi ale încasărilor la bazele de agrement ale Primăriei appeared first on Curierul de Iasi.