Primăria a primit rambursări ale fondurilor europene de 23,5 milioane de lei

De la începutul anului 2019 Primăria Municipiului Iași a reușit rambursări ale fondurilor utilizate în cadrul proiectelor cu finanțare europeanr în sumă de aproximativ 23,5 milioane de lei.

Este vorba despre rambursările pentru patru dintre proiectele municipalității, respectiv „Reabilitarea infrastructurii de tramvai în Municipiul Iași” – două cereri de rambursare în sumă totală de 11,22 milioane de lei; „Reabilitarea infrastructurii de tramvai în Municipiul Iași – Reorganizarea circulației pe bulevardul Tudor Vladimirescu” – 10,82 milioane de lei; Centrul Internațional de Artă Contemporană: Reabilitarea, consolidarea și refuncționalizarea clădirii fostei Băi Comunale (Baia Turcească)” – 448.000 de lei şi „Reabilitarea și valorificarea potențialului turistic și cultural al Ansamblului Mănăstirii Frumoasa din Municipiul Iași” – 1,01 milioane de lei.

The post Primăria a primit rambursări ale fondurilor europene de 23,5 milioane de lei appeared first on Curierul de Iasi.

Comitetul Local pentru Situatii de Urgenta al Municipiului Iasi

ALEGERI LOCALE - 27 septembrie 2020