Proiectul “ACT România” va fi lansat mâine la Primăria Municipiului Iaşi

Asociaţia pentru Dezvoltare Personală din Iaşi, American Psychologycal Association (APA), Facultatea de Psihologie a Universităţii „Alexadru Ioan Cuza” şi Primăria Iaşi organizează vineri, 14 iulie, la ora 12.00, o conferinţa de presă care va avea loc la Primăria Municipiului Iaşi, marcând astfel lansarea oficială a proiectului ACT România (Acceptance and Commitment Therapy Training România) finanţat de Primăria Iaşi.

La eveniment vor participa iniţiatori ai proiectului, oficialităţi locale, parteneri, iar invitaţi speciali vor fi Dr. Milton A. Fuentes, Associate Professor, Psychology Department, şi Mihaela Dranoff, Ph. D., Adjunct Faculty, profesori universitari la Montclair State University, membri ai American Psychologycal Association, specialişti în programul ACT.

The post Proiectul “ACT România” va fi lansat mâine la Primăria Municipiului Iaşi appeared first on Curierul de Iasi.