Primăria Municipiului Iași a obținut joi, 15 martie, și ultimele două avize necesare în vederea adoptării Planului Urbanistic Zonal aferent Spitalului Regional de Urgență. Este vorba despre avizul Agenției de Protecția Mediului și despre cel al Administrației Bazinale de Apă Prut – Bârlad. În prezent, singurul document de care mai este nevoie este acordul unic al Consiliului Județean Iași, documentația fiind predată joi, 15 martie, administrației județene.

După obținerea acordul unic al Consiliului Județean Iași, proiectul de Hotărâre privind aprobarea Planului Urbanistic Zonal va fi supus în cel mai scurt timp posibil atenției și votului Consiliului Local Iași, într-o ședință de plen extraordinară.

Proiectul de Hotărâre poate fi consultat pe site-ul Primăriei Municipiului Iași: http://www.primaria-iasi.ro/portal-iasi/anunturi-pmi/proiect-de-hotarare-privind-aprobarea-planului-urbanistic-zonal-iasi-zona-moara-de-vant-podgoria-copou-numar-cadastral-155218-intocmit-in-vederea-construirii-unui-spital-clinic-regional-de-urgenta-iasi-persoana-juridica/5842/proiecte-hcl.

The post PUZ al Spitalului Regional de Urgență mai are nevoie doar de acordul unic al Consiliului Județean appeared first on Curierul de Iasi.