„Serbări în cartiere” oferite de Primăria Municipiului Iași

În conformitate cu Hotărârea de Consiliu Local privind aprobarea programului și bugetului Sărbătorilor de Iarnă 2017 – 2018 și în tradiția anilor trecuți, Primăria Municipiului Iași va organiza și în perioada următoare o serie de „Serbări în cartiere”. Este vorba de trei spectacole pentru cei mici, care vor fi organizate duminică, 17 decembrie, în cartierele Nicolina, Alexandru cel Bun şi Păcurari.

Astfel, de la 11.30, în Parcul Nicolina 1 (lângă pasarelă), pe scenă vor urca Ansamblul Cerbul din Heleşteni (realizator: prof. Adrian Ardeleanu), urmat de Moș Crăciun și echipa (realizator: prof. Sorina Simionescu). De la 12.30, copiii din cartierul Alexandru cel Bun vor putea urmări în Piaţa Voievozilor Ansamblul „Cerbul” din Heleșteni (realizator: prof. Adrian Ardeleanu), Moș Crăciun și echipa (realizator: prof. Sorina Simionescu) şi Fanfara Copiilor de la Păstrăvăria Hălăucești (realizator: Mihai Omușoru). Seria spectacolelor se va încheia cu serbarea din cartierul Păcurari – Esplanada Mimoza, unde, de la ora 13.00, vor evolua Ansamblul „Cerbul” din Heleșteni (realizator: prof. Adrian Ardeleanu) şi Moș Crăciun și echipa (realizator: prof. Sorina Simionescu).

La fiecare dintre cele trei serbări vor fi împărțite câte 200 de pachete de dulciuri din partea municipalității ieșene.

The post „Serbări în cartiere” oferite de Primăria Municipiului Iași appeared first on Curierul de Iasi.